lundi 23 août 2010

طرح آشتی و چراغ سبز خامنه ای به مخالفان دولتدر چند روز گذشته و بعد از سخنرانی خامنه‌ای در ۲۷ مرداد، جنب و جوش برای اتحاد در هر ۲ جبهه اصولگرایان و اصلاح طلب‌ها دیده میشود، بازی با گفته‌های خامنه‌ای شروع میشود،  خامنه‌ای اینبار نرمتر از گذشته در برابر مخالفان دولت احمدی نژاد ظاهر میشود و با نشان دادن چراغ سبز اولین قدم را در راه دعوت به آشتی‌ میگذارد، وی با نشاندن حسن خمینی و رفسنجانی در کنار احمدی نژاد، در واقع نشان میدهد که اقدام در سطوح بالا صورت گرفته و تلاش برای سرایت دادن آن به پایین برقرار است.

چراغ سبز اینگونه روشن میشود:

خامنه‌ای با تأکید مجدد بر جذب حداکثری و دفع حداقلی به عنوان یک سیاست اصولی و اساسی گفت: البته میزان و معیار این کار اصول و ارزشهاست اما باید توجه کرد که ایمان اشخاص درجات متفاوتی دارد و باید کسانی را که جزو مجموعه بوده اند اما بر اثر اشتباه یا غفلت، کنار افتاده اند با نصیحت و دلالت به راه برگرداند.

  در همین راستا و به فاصله نه چندان زیاد از سخنرانی خامنه‌ای، نامه‌ای از محمد نوری زاد پخش شد که خبر از شور و اشتیاق برای جذب میدهد. نکته قابل تامل در نامه نوریزاد این است که، ایشان نه تنها از جانب خود بلکه در نقش یک رابط از جانب رهبران اصلاح طلب هم سخن میگوید و آقا را نوید میدهد که آنها هم مشتاق هستند و اگر اذن فرماید به خدمت شرفیاب میشوند.
محمد نوری زاد این چنین به دعوت خامنه‌ای لبیک میگوید.

رهبر عزیز، نورچشم ما٬ ما فتنه‌گران، به همراه سران خویش، از شما تقاضای دیداری دوستانه و صمیمانه داریم. و پیش از آن، برای اعتماد و اطمینان شما، دست روی قرآن می‌گذاریم و سوگند می‌خوریم که ما جملگی از سلاح تهی هستیم و جز برای برون‌رفت از این مخمصه‌ی نامبارک، اندیشه و نگرانی و اهتمامی نداریم. ما، اعلام می‌داریم که نه از اجنبی خط گرفته‌ایم و نه بنای فروپاشی نظام خویش را در سر داشته و داریم. اشتباه ما شاید این بود که از آموزه‌های مکرر حضرت شما آموخته بودیم که در اسلام ناب، مردمان، از آزادی فراوان‌تر و عمیق‌تری نسبت به جوامع غربی بهره‌مندند.

با کنار هم قرار دادن این گفته‌ها و البته حضور حسن خمینی و رفسنجانی در دیدار روز ۲۷ مرداد می‌‌شود پی‌ برد که، فضا برای طرح آشتی‌ و دوباره فراخواندن نیروهای مخالف دولت به آغوش نظام از هر سویی آماده است، و تازه‌ترین خبر برای تکمیل این پازل میتواند  بیانیه ۲۴۹ نماینده مجلس باشد که ضمن تأکید بر مواضع خامنه‌ای از نیروهای مخالف دولت و پایبند به نظام برای انسجام و اتحاد داخلی‌ دعوت کرده اند.
در این بیانیه آماده است که:

سخنان رهبر جمهوری اسلامی استراتژی "ارزشمند" در جهت «مقابله با دشمنان، وحدت و همدلی قوا، همفكری آنان در یافتن راه‌های توسعه كشور و تبدیل تحریم‌های زورگویانه آنها به فرصت اقتصادی است.»
در پایان این بیانیه تصریح شده که «همه عناصر صدیق انقلاب را به معاضدت ملت و سیاست جذب حداكثری در میان سیاست داخلی دعوت می‌كنیم.»

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire

نظر شما بدون نظارت و سانسور پخش میشود